Naga MarketsPKO BP - już niemal 40% wzrostu od początku roku - zapiski giełdowego spekulantaWynikami za I kwartał pochwalił się w miniony piątek największy polski bank PKO BP. W ostatnim czasie to właśnie sektor bankowy jest tą częścią, która najmocniej ciągnie główny indeks na coraz wyższe poziomy. Powody są przynajmniej dwa. Po pierwsze, kwestia kredytów frankowych zeszła na dalszy plan, a na pewno jest już przez wyceny zdyskontowana. Po drugie, świat wychodzi z okresu pandemii, co oznacza, że rynkom nie grożą kolejne cięcia stóp procentowych. Rynek wycenia odwrotny proces czyli bardzo powolną normalizację polityki monetarnej.

Co do samych wyników, w I kwartale PKO Bank Polski odnotował 1 177 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 503 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 2 312 mln zł wobec 2 708 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 1 044 mln zł wobec 978 mln zł rok wcześniej. Kwartalna marża odsetkowa wyniosła 2,65% wobec 3,36% w I kw. 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pęka bariera 40 zł

W I kw. bank zanotował poprawę wyniku z odpisów na ryzyko kredytowe o 363 mln zł, w tym o 285 mln zł w następstwie zmiany projekcji makroekonomicznych przy braku materializacji ryzyka kredytowego. Na wykresie tygodniowym widać siłę obecnych wzrostów. Jeżeli popyt poradzi sobie z barierą 40 zł, to kolejny opór mamy przy 43,50 zł.

pko bp


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here