Naga MarketsPKO BP był wczoraj jednym z najsilniejszych polskich blue chipówWe wczorajszym kalendarium makroekonomicznym ważniejsze dane pojawiły się za oceanem, gdzie nastąpiła rewizja danych PKB za 1Q21. O ile PKB annualizowany okazał się minimalnie niższy od oczekiwań (6,4% vs 6,5%) o tyle deflator PKB kw/kw wzrósł o 4,3% przy prognozach na poziomie 4,1%. Jedocześnie niższe od oczekiwań okazały się tygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (406 tys. vs 425 tys.).

PKO BP odnotował wczoraj dobrą sesję

Powyższe publikacje nie miały jednak większego przełożenia na rynki. Indeks S&P500 finalnie wzrósł o 0,12% przy bardzo niskiej zmienności. Symboliczny spadek na poziomie -0,01% zanotował technologiczny Nasdaq100.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mieszane nastroje panowały również na Starym Kontynencie, gdzie z jednej strony francuski CAC40 osiągnął nowe lokalne maksimum, natomiast niemiecki DAX stracił blisko 0,30%. Zdecydowanie na tle rynków bazowych nadal pozytywnie wyróżniały się indeksy na GPW, gdzie WIG20 zyskał blisko 2,0%. Indeks warszawskich blue chips tym samym pokonał poziom 2200 pkt. i znajduje się najwyżej od listopada 2019 roku. Gwiazdą sesji okazał się CD Projekt, którego notowania zyskały 8,6% w odpowiedzi na informację o dywidendzie. Bardzo dobrze zachowywał się również sektor bankowy z PKO i PEO na czele. Na drugim biegunie znalazły się notowania PGE (-2,10%) co było rezultatem zamieszania związanego z kopalnią Turów. Pozytywnie wypadły również indeksy średnich i mniejszych spółek – mWIG40 znajduje się najwyżej od początku 2018 roku.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu dzisiejszym kalendarium makroekonomiczne przyniesie szereg ważniejszych odczytów. Poznamy między innymi pakiet publikacji w kontekście koniunktury gospodarczej w strefie euro, raport nt. wydatków Amerykanów oraz indeks Uniwersytetu Michigan, który obrazuje postrzeganie warunków ekonomicznych przez amerykańskiego gospodarstwa domowe. Wczorajsze zamknięcie na Wall Street, w szczególności brak wyraźnej przewagi strony popytowej może ciążyć w ostatnim dniu handlu w tym tygodniu na Starym Kontynencie. Dodatkowo, w przypadku krajowego rynku akcji może nastąpić realizacja zysków po ostatnich wzrostach. Za takim scenariuszem przemawia również wskaźnik RSI (75 pkt.) dla WIG20, który wcześniej w przypadku przekroczenia poziomu 70 pkt. często podlegał korekcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn orlen | akcje orange | fp markets | biomed-lublin gpw | kurs alior | ten square games kurs | cena ropy wti |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here