Naga MarketsZbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO Banku Polskiego, jak również ze składu zarządu banku, ze skutkiem na datę przyszłą, tj. z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca 2021 r. Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia. Prezes Jagiełło był prezesem PKO BP od października 2009, stąd nagła wiadomość o rezygnacji, w dodatku bez podania przyczyny, mogła wywołać niepokój wśród wielu inwestorów. We wtorek kurs banku mocno zanurkował o ponad 7% i oscyluje w okolicach 34,50 zł za akcję.

  • Złożenie rezygnacji ze skutkiem na datę przyszłą ma zapewnić ciągłość podejmowania decyzji
  • Jagiełło był prezesem PKO BP od października 2009 roku, powołany został na kolejne kadencje w 2011, 2014, 2017 i 2020 roku
  • Przeprowadził spółkę przez okres kryzysowych zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych

Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP z dniem 7 czerwca

Złożenie rezygnacji ze skutkiem na datę przyszłą ma, zgodnie z dobrymi praktykami, zapewnić ciągłość podejmowania decyzji i umożliwić radzie nadzorczej banku dokonanie wyboru kandydata na stanowisko prezesa zarządu banku – napisano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jagiełło był prezesem PKO BP od października 2009 roku, powołany został na kolejne kadencje w 2011, 2014, 2017 i 2020 roku. Był odpowiedzialny za przygotowanie i realizację strategii na lata 2010-2012, 2013-2015, 2016-2019 oraz 2020-2022.

Z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W drugiej połowie lat 90. m.in. jako wiceprezes zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A – napisano w na stronie banku.

Pracując od ponad dekady w PKO Banku Polskim S.A. był odpowiedzialny m.in. za: przeprowadzenie PKO Banku Polskiego S.A. przez okres kryzysowych zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych, przy jednoczesnym wzmocnieniu pozycji banku jako lidera pod względem wielkości aktywów, kapitału i wypracowanego zysku w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przygotowanie i realizację strategii na lata 2010-2012, 2013-2015, 2016-2019 oraz 2020-2022, które zaowocowały wzrostem aktywów oraz efektywności biznesowej, a także zwiększeniem zainteresowania spółką ze strony inwestorów krajowych i zagranicznych, dostosowanie banku do wymogów coraz bardziej konkurencyjnego rynku finansowego, kreowanie i na dużą skalę udostępnianie zaawansowanych rozwiązań informatycznych, zmianę banku w firmę technologiczną z licencją bankową – PKO Bank Przyszłości, zaangażowanie banku w walkę z COVID-19, zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom banku, a także wspieranie szpitali i personelu medycznego – dodano.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Kurs PKO BP spada ponad 7% po rezygnacji prezesa

Kurs akcji PKO BP spada około godz. 13 o 7,3 proc., najmocniej w WIG20, po informacji o rezygnacji prezesa. Kurs wynosi 34,5 zł. Obroty wynoszą 182 mln zł i są najwyższe na GPW. Apogeum spadku miało miejsce około godz. 11 i sięgnęło 8,4 proc.

Kurs PKO.PL odrobił wczoraj straty wywołane krachem z lutego-marca 2020. Dzisiejsze spadki zatrzymały się na poziomie 34,060 i obecnie kupujący próbują odrabiać część strat. Gdyby jednak miało dojść do ponownej fali spadkowej, jako wsparcie można będzie uznać strefę w okolicach 33 zł (szczyty ze stycznia 2021 oraz konsolidacja z ostatnich tygodni) – strefa zbiega się ze zniesieniem 78,6% pandemicznej fali spadkowej z początku 2020 roku – napisano w raporcie XTB.

Kurs PKO BP na interwale dziennym, tradingview
Kurs PKO BP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy btc | złotowka | blik co to jest | kurs euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpekulanci stawiają na spadek kursu dolara
Następny artykułDogecoin (DOGE) traci na wartości. Winni inwestorzy detaliczni?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here