Naga MarketsNCBR dofinansuje działania PKO, które wraz z Politechniką Warszawską zbada teraz możliwość emisji i obrotu cyfrowymi tokenami, temat inteligentnych kontraktów i technologii blockchain.

W nowym komunikacie PKO poinformowało o otrzymaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na program dot. sieci bloków zostanie wydane ponad 6 mln zł.

Blockchain Revolution

Dziś blockchain jest uznawany za jedną z czołowych technologii, która stanowi część tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, która obecnie zachodzi na naszych oczach.

Dziś PKO wykorzystuje już technologię blockchain m.in. do tzw. cyfrowego, trwałego nośnika.

Wiosną ubiegłego roku bank zarejestrował w Urzędzie Patentowym parę znaków towarowych: PL coin, Poland coin, Pol coin, Pole coin i Pola coin. Jak widać, te działania były zapowiedzią kolejnych kroków banku.

dPLN

Co ciekawe, parę lat temu powstał pomysł stworzenia dPLN – cyfrowej waluty, która miała być oparta na blockchanie i być zabezpieczona polskim złotym. Na czele projektu stał prof. Krzysztof Piech. Niestety projektu nie udało się ukończyć. Pomysł PKO BP jest niejako kontynuacją tej idei.

Jaki los czeka jednak kryptowalutę PKO BP? Wiele wskazuje na to, że uda się ją ukończyć. Tym samym projekt może wpisać się w ogólnoświatowy trend. Przypomnijmy, że prawdopodobnie nad podobnym projektem pracuje dziś Facebook. Choć firma oficjalnie nie potwierdziła tych informacji, media piszą o “FacebookCoinie” od pół roku. Ponoć więcej informacji mamy poznać już w przyszłym tygodniu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rosnąca siła PKO BP

Największy polski bank PKO BP, prześcignął właśnie niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej. Dziś PKO BP rośnie o około 5 proc. a Deutsche nie radzi sobie w nowym otoczeniu regulacyjnym. Inwestorzy wyceniają PKO BP jako bardziej wartościowy. PKO BP ma większy potencjał wzrostu, czyli przyniesienia zysku inwestoromnapisał tydzień temu na Twitterze Tomasz Wyłuda, dyrektor biura doradztwa inwestycyjnego Credit Agricole.

Ekspert zauważył, że jeszcze kilka lat temu niemiecki gigant był nawet 20-krotnie większym bankiem pod względem kapitalizacji niż największy polski bank.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here