Naga MarketsFilia PKO BPLet’s Fintech with PKO Bank Polski to program skierowany do startupów reprezentujących branżę technologii finansowej, w ramach którego najciekawsze projekty mogą uzyskać wsparcie merytoryczne, kontrakt z dużym klientem instytucjonalnym lub finansowanie na dalszy rozwój. Do programu mogą zgłaszać się również przedsiębiorstwa reprezentujące technologię Blockchain, w tym inteligentne kontrakty, tokenizację, ICO, weryfikację autentyczności i kryptowaluty.


PKO Bank Polski płaci za proof of concept (POC)

Pierwszym krokiem do nawiązania współpracy z nami jest wysłanie zgłoszenia przez formularz dostępny na stronie. W przeciągu miesiąca otrzymasz od nas informację zwrotną – jeśli będziemy zainteresowani zaprosimy Cię na spotkanie do Banku. Jeśli okaże się, że mamy wspólne cele, określimy w Banku właściciela biznesowego i ustalimy plan współpracy. Niezależnie od możliwości współpracy biznesowej, Twoje zgłoszenie będzie analizowane przez nasz zespół CVC, który może rozważać inwestycję” – komentuje PKO Bank Polski na stronie Let’s Fintech.

Jeżeli startup przygotuje proof of concept (POC) służący wykazaniu poprawności lub słuszności swojego modelu biznesowego, to PKO Bank Polski będzie uczestniczył w jego współfinansowaniu. Następnie bank może pomóc w znalezieniu odpowiedniego klienta docelowego lub osobiście zainwestować w projekt na zasadach korporacyjnego funduszu venture capital (CVC).

Oprócz startupów reprezentujących rynek kryptowalutowy, instytucja poszukuje również rozwiązań z zakresu bankowości cyfrowej, zaangażowania klientów, analizy danych, otwartej bankowości oraz bezpieczeństwa i ochrony danych. Przykładem startupu z branży Blockchain współpracującego z PKO Bankiem Polskim jest Coinfirm, którego głównymi produktami jest platforma AML umożliwiająca analizę ryzyka transakcji w sieciach rozproszonego rejestru.

Let’s Fintech with PKO Bank Polski świętuje pierwsze urodziny

Platforma współpracy ze startupami „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” świętuje swoje pierwsze urodziny. W tym czasie zespół przeanalizował zgłoszenia ponad 300 młodych firm z Polski i z zagranicy, nawiązując współpracę biznesową z kilkunastoma z nich, w tym z Coinfirm, Emplocity czy TuPrawnik. Aby zapewnić startupom najlepsze warunki rozwoju, „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” rozwija dotychczasowe środowisko technologiczne o kolejne możliwości. Nowym partnerem projektu został Operator Chmury Krajowej – dostawca najbardziej zaawansowanych usług chmurowych na polskim rynku.

 “Z perspektywy czasu widzę, jak długą drogę przeszliśmy. Zaczynaliśmy jako ścieżka partnerska jednego z programów akceleracyjnych, dziś mamy własną infrastrukturę, zespół ekspertów, wypracowaną siatkę partnerów w kraju i na świecie oraz możliwość zasilenia wybranych projektów kapitałem. Możemy skupić się na wyszukiwaniu najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych na rynku i być dla nich pożądanym partnerem” – mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji PKO Banku Polskiego.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here