Naga MarketsAż trzy spółki z głównego parkietu polskiej giełdy znalazły się pod lupą Domu Maklerskiego PKO BP. Po analizie trzech spółek: Ciechu, Atal oraz AmRestu analitycy zdecydowali się na podniesienie ceny docelowej dla tylko jednej z nich. 


Najmniej optymistyczny wydźwięk ma część komentarza dotycząca wyceny Ciechu. Zdaniem analityków DM PKO BP głównym wyzwaniem dla wyników spółki jest koszt samych surowców. W trzecim kwartale 2017 roku ceny koksu w ARA i węgla energetycznego w Polsce wyniosły odpowiednio 240 USD/t (+66 proc. rdr) i 9,7 PLN/GJ (+14 proc. rdr). Ponieważ zakładamy dalsze deficyt podaży na rynku węgla, w długim terminie prognozujemy ceny koksu na 220 USD/t, a węgla na 11 PLN/GJ od 2018 r. – czytamy w raporcie. DM PKO BP obniża wycenę Ciechu do 59,2 PLN z rekomendacją ‘trzymaj’. 

CIE dzięki TradingView

Dla Atal analitycy są nieco bardziej łaskawi. W raporcie opublikowanym 15 grudnia podtrzymują rekomendację ‘trzymaj’ wyznaczając jednocześnie nową cenę docelową dla spółki na poziomie 43 złotych. Rekomendacja została opublikowana przy wycenie Atalu na poziomie 41,74 PLN.

W naszej opinii spółka do zakupów podchodzi oportunistycznie szukając okazji rynkowych. Bank ziemi dla projektów wdrażanych od 2017 r. wynosi 11,9 tys. mieszkań i koncentruje się głównie na Krakowie (ok. 33 proc.), co w naszej opinii umożliwia utrzymanie oferty na bieżącym poziomie w ciągu kolejnych trzech lat – przekonują analitycy. 

1AT dzięki TradingView

Szczególnie optymistycznie DM PKO BP nastawiony jest w stosunku do AmRestu. Po serii ostatnich akwizycji (w 2017 spółka przyłączyła ponad 200 restauracji) oraz zapowiedziach przyspieszenia tempa nowych otwarć do 300 w 2018, korygujemy nasze prognozy finansowe na najbliższe lata. W 2017 spółce nie uda się dowieźć celu jakim jest 20 proc. wzrost zysku EBITDA. W 2018 r. AmRest skupi się na restrukturyzacji i konsolidacji przejętych biznesów, co przełoży się na skokowy wzrost wyników – czytamy w raporcie z dnia 12 grudnia. EAT dzięki TradingView

Analitycy prognozują, że zysk netto AmRestu na koniec 2018 roku wzrośnie do 301 mln PLN z 183 mln PLN prognozowanych na ten rok. W 2019 roku tendencja ta ma się utrzymać, a spółka powinna zaksięgować nawet 410 mln PLN zysku. W związku z tym DM PKO BP podnosi cenę docelową dla spółki do poziomu 369.00 PLN nie zmieniając jednak rekomendacji, która wciąż brzmi ‘trzymaj’.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here