Naga MarketsKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,20%. Akcje drożały o 1,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 52,46 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 51,20 zł. W sumie trwająca od początku roku przecena pochłonęła ponad 50% wcześniejszej wyceny.


Kurs w okolicach 50 zł

Ubiegły tydzień przyniósł próbę zainicjowania obicia. Cena nieco odskoczyła od minimum w rejonie 42 zł, aczkolwiek odbicie nie było na tyle dynamiczne aby na trwałe zapomnieć o przecenie. Spółka zapowiadała wcześniej maksymalne obniżanie cena pali na stacjach, co może sprawić, że mimo tańszej ropy, zyski i marże spółki wcale nie wzrosną. Na wykresie miesięcznym widać potężną skalę cofnięcia, kurs spadł w rejony sprzed wielu lat i na tle poziomów sprzed epidemii, powyżej 100 zł, wydaje się, że akcje są relatywnie tanie.

pkn orlen 26.03.2020
Notowania PKN Orlen 26.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka produkuje płyny do dezynfekcji

PKN Orlen uruchomił drugą linię do produkcji płynu do dezynfekcji rąk, poinformował prezes Daniel Obajtek. Ma to pozwolić obniżyć cenę detaliczną tego produktu do 15 zł za litr. “Uruchomiliśmy drugą linię produkcyjną płynu do dezynfekcji rąk. Pozwoli to na wyprodukowanie płynów o pojemności 1 litra w cenie detalicznej 15 zł. Do końca tego tygodnia będzie on dostępny na wszystkich stacjach. W dalszym ciągu dostępne będą także płyny 5 l” – podała spółka w kolejnych komunikatach. Moce produkcyjne należącego do Grupy Orlen zakładu Orlen Oil w Jedliczu wynosiły 750 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5-litrowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here