Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,58%. Akcje drożały o 0,54 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 92,90 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,47% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 92,90 zł. Była to druga słabsza sesja z rzędu. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła około 16% wyceny.


Spółka z ponad 15% przeceną

Trend trwający od początku września do początku listopada, nagle się zakończył co z pewnością mogło zaskoczyć inwestorów. Obecnie spółka jest już notowania ponad 15% niżej niż przy ostatnim maksimum. Zachodzi pytanie czy to już koniec tegorocznych wzrostów? Technika daje pewne szanse, po pierwsze notowania od początku roku poruszają się bokiem w pewnym zakresie, co może wskazywać na stan równowagi. Po większym spadku, może przyjść odbicie, skoro mamy układ boczy. Cena testuje okolice przełamanej linii bessy i lokale wsparcie przy 91,50 zł. Jeżeli tutaj kurs nie odbije, zapewne cena spadnie na tegoroczne minima czyli dobrze respektowane wsparcie w okolicach 97 zł.

pkn orlen 2.12.2019
Notowania PKN Orlen 2.12.2019

Szansa w WIG20

Okres słabości spółki zbiega się z przeceną na szerokim rynku, w tym także na głównym indeksie WIG20. Wskazuje to, że powodów spadków powinniśmy szukać raczej w słabości giełdy niż samej spółce. Niebawem jedna WIG20 powinien testować dolną krawędź kanału wzrostowego. Jeżeli tendencja z ostatnich miesięcy miałaby się utrzymać, to kurs powinien odbić w górę. Warto także pamiętać, że oczekuje się jeszcze w grudniu podpisania jakiejś formy porozumienia między USA a Chinami, co także powinno pomóc rynkom akcyjnym, w tym naszej GPW, gdyż globalne ryzyko nieco spadnie dając szansę bardziej ryzykownym aktywom.

wig20 2.12.2019
Notowania WIG20 2.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycja za miliard zł

W miniony piątek spółka poinformowała o wyrażeniu zgody na realizację zadania inwestycyjnego o nazwie “Instalacja Visbreakingu w zakładzie produkcyjnym w Płocku. Realizacja projektu ma na celu poprawę efektywności przerobu ropy. Inwestycja ma pozytywnie wpłynąć na zwiększenie uzysków o wysokiej marży w całej rafinerii. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1 mld zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here