Naga Markets

PKN Orlen ze słabnącym odbiciem. Ryzyko powrotu do 70 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,93%. Akcje drożały o 0,68 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 75,22 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,03% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 74,18 zł.

Próba zakończenia korekty

pkn orlen 14.12.2021
Notowania PKN Orlen 14.12.2021

Notowania Orlenu od połowy października zaliczają spadek o niemal 25%. Patrząc na wykres dzienny, widać że po pierwszej fali odbicia, cena zaczyna znowu spadać. Wzrasta więc ryzyko ruchu powrotnego na ostatni dołek. Kluczowe dla zakończenia dużej korekty będzie wybicie ponad 77,10 zł.Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Pierwszy reaktor SMR w 2029 roku

Mamy nadzieję, że pierwszy reaktor SMR w Polsce ruszy w 2029 roku, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. “Pierwsze cztery reaktory BWRX-300 powstaną w Kanadzie w 2028 roku. Mamy nadzieję, że następny powstanie w Polsce w roku 2029” – powiedział Obajtek dziennikarzom. Zaznaczył jednocześnie, że ambicją spółki Orlen Synthos Green Energy jest działać także poza terytorium Polski “na rynkach, gdzie Orlen ma już strefy swojej aktywności”.

W ocenie prezesa, docelowo rynek SMR-ów w Polsce może objąć nawet 30-40% zapotrzebowania na energię w Polsce. “Decyzja co do liczby reaktorów, jakie chcielibyśmy uruchomić, powinna zapaść w ciągu 1-1,5 roku” – dodał Obajtek. Zdanie prezesa Synthos Green Energy Rafała Kasprówa, w Polsce jest miejsce na około 20 reaktorów SMR. “Planujemy umowy o współpracy z kolejnymi partnerami poza PKN Orlen i ZE PAK” – powiedział Kasprów dziennikarzom.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here