Naga MarketsPKN Orlen ze słabą reakcją na ważnym wsparciu. Nadal z szansami na zakończenie korekty Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,95%. Akcje drożały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 60,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,26% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 59,74 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 75% wzrost ceny.

  • Kurs Orlenu z umiarkowanym odbiciem przy kluczowym wsparciu
  • Dobre nastroje na szerokim rynku pomogą spółce w zakończeniu korekty?

Odbicie od kluczowego wsparcia

Spoglądając na wykres dzienny widać, że od 8 czerwca cena akcji podlega ruchowi spadkowemu, który nadal na tle wcześniejszych wzrostów można określić mianem korekty. Obecnie cena lekko reaguje na czytelnym poziomie wsparcia, jednak nie mamy wzrost obrotów czy też większej dynamiki aby mówić o próbie zakończenia korekty. Sytuacja na szerokim rynku jest jednak na tyle optymistyczna, że taka szansa może się pojawić. Kluczowe byłoby wybicie linii bessy, co powinno potwierdzić trwalszy powrót ponad barierę 60 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 22.07.2020
Notowania PKN Orlen 22.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szukanie partnera do morskich farm wiatrowych

PKN Orlen spodziewa się, że rozmowy związane z poszukiwaniem partnera do inwestycji w morskie farmy wiatrowe będą w dalszym ciągu prowadzone, a wybór nastąpi w tym roku, poinformował prezes Daniel Obajtek. Jednocześnie potrzymał termin rozpoczęcia inwestycji w 2024 r. “Termin rozpoczęcia inwestycji w 2024 w żadnym wypadku nie jest zagrożony. Mamy jeszcze czas na szukanie partnera i rozmowy, a rozmawiamy co najmniej przez ten rok i to nie zagraża procesowi rozpoczęcia tych inwestycji.

Nasze pozycjonowanie rośnie. Rozmawiamy nie tylko o aktywach inwestycyjnych tu i teraz, tylko rozmawiamy też o szerszej formie współpracy” – powiedział Obajtek podczas spotkania z dziennikarzami. Dodał, że grupa skończyła badanie dna morza i kończy badania środowiskowe. Współpracuje też z innymi inwestorami w sprawach logistycznych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here