Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,14%. Akcje taniały o 3,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 74,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,87% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 76 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła ponad 30% wcześniejszej wyceny, a odbicie rozpoczęte na początku grudnia przyniosło zaledwie 13% wzrostu ceny.


Zwrot na południe

Podczas kilku ostatnich sesji spółka znowu zaczęła tracić na wartości i to przy wzrastających obrotach. W związku z tym, że cena po mocnych spadkach jakie pojawiły się po ogłoszeniu wezwania na akacje Energii, dokonała jedynie słabego odbicia i dość długi czas kurs nie był w stanie przełamać czytelnego oporu w rejonie 87 zł, naturalnym stał się ruch na południe. Obecnie więc można spodziewać się próby zejścia poniżej grudniowego dołka i upadku ważnego na wyższych interwałach czasowych wsparcia okolic 80 zł. Spoglądając na wykres dzienny, wydaje się, że jest to obecnie najbardziej realny scenariusz. Warto też zwrócić uwagę na czas powrotu do spadków. Otóż właśnie ruszają zapisy w wezwaniu na akcje Energii. Pierwsza fala spadków pojawiła się właśnie po ogłoszeniu tej decyzji.

pkn orlen 31.01.2020
Notowania PN Orlen 31.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Technologie wodorowe w Płocku

Przed kilkoma dniami spółka poinformowała o podpisaniu z Gminą Miasto Płock listu intencyjnego o współpracy na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego opartego o napędy wodorowe. Celem umowy jest stworzenie w Płocku infrastruktury tankowania wodoru, przeznaczonej dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz usług publicznych. Porozumienie z miastem Płock jest kolejnym krokiem, który przybliża spółkę do komercyjnego wdrożenia technologii wodorowej w Polsce. Obecnie Grupa Orlen wytwarza ok. 45 ton wodoru na godzinę, z czego większość zużywana jest na potrzeby procesów produkcyjnych. Koncern rozpoczął już realizację instalacji doczyszczania wodoru, która od 2021 roku pozwoli na wprowadzenie tego paliwa na rynek.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here