Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 8,56%. Akcje taniały o 5,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 59,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 4,29% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60,90 zł. W sumie trwająca od początku roku przecena pochłonęła niemal 30% wcześniejszej wyceny.


Kurs poniżej poziomu 60 zł

Po styczniowych spadkach, luty przynosi jak na razie płaską korektę. Świadczy to o słabości strony popytowej, która mimo sporej przeceny nie kwapi się do kupna akcji. Płaski charakter korekty, może sugerować dalsze spadki. Tak się stanie jeżeli cena zejdzie poniżej lutego minimum. Wydaje się, że ze względu na zaangażowanie w Energę, a pośrednio być może w górnictwo, a także kwestia fuzji z Lotosem, sentyment do spółki pozostanie na razie nie najlepszy, a inwestorzy będą czekali na rozstrzygnięcia tych dwóch kwestii. Kluczowym wsparciem na wyższych interwałach czasowych były okolice 80 zł, jednak cena przełamała ten poziom. Jeżeli kurs spadnie poniżej dołka z lutego, to kolejne wsparcie mamy dopiero nieco powyżej 60 zł. Wydaje się, że trend spadkowy odwrócić może mocna informacja o pozytywnym wydźwięku.

pkn orlen 28.02.2020
Notowania PKN Orlen 28.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

29 stacji na Litwie do końca roku

Litewska spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen – Orlen Lietuva będzie miała na Litwie co najmniej 29 stacji do końca 2020 roku, a docelowo, w ciągu kilku lat, chciałby posiadać w tym kraju sieć liczącą 70-80 obiektów, poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek. Pod koniec stycznia br. Orlen uruchomił w Poniewieżu pierwszą nową stację paliw Orlen na Litwie od 12 lat, dzięki czemu litewska sieć koncernu wzrosła do 26 placówek. Należąca do Orlen Lietuva rafineria w Możejkach odzyskała najkrótsze połączenie kolejowe z Łotwą, które zostało zdemontowane w 2008 r., podał PKN Orlen.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here