Naga MarketsPKN Orlen zamierza wycofać z giełdy EnergęPaliwowy gigant, który w ostatnim czasie w ramach wezwania do sprzedaży przejął 333,31 mln zł akcji Energi (po 8 zł za sztukę) stanowiących 80,5% jej kapitału, chce wycofać spółkę działającą w sektorze energetycznym z giełdy. PKN Orlen ogłosił wezwanie do sprzedaży pozostałych w obrocie akcji w celu wycofania firmy z Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka chce zapłacić za każdą akcję 8,35 zł.

  • PKN Orlen chce wycofać z giełdy Energę.
  • W tym celu ogłosił skup pozostających w obrocie akcji w cenie 8,35 zł za sztukę.
  • Podczas wtorkowej sesji akcje Energi drożeją o 10,7%, a kurs osiągnął pułap 8,3 zł.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Skup pozostałych akcji Energi pozwoli PKN Orlen wycofać akcje spółki z giełdy

Obecnie PKN Orlen posiada 80% akcji Energi, które nabył podczas transakcji w końcówce kwietnia bieżącego roku. Pakiet akcji posiadanych przez paliwowego giganta pozwala na ponad 85% udział w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki.

W wezwaniu napisano:

“Wzywający traktuje tę transakcję jako inwestycję strategiczną i długoterminową. Zamiarem wzywającego jest stworzenie zintegrowanego koncernu typu multi-utility, powstałego w wyniku połączenia działalności wzywającego oraz spółki, zdolnego do efektywniejszego działania na coraz bardziej konkurencyjnym rynku paliwowym i energetycznym, przy jednoczesnym zwiększeniu odporności połączonego biznesu na ryzyka i wahania rynkowe”.

Poinformowano również o dalszych planach dotyczących przejmowanej spółki:

“Zamiarem wzywającego jest doprowadzenie – po spełnieniu przewidzianych prawem warunków – do wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym GPW”

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Walory PKN Orlen zmierzają w kierunku dołka bessy z połowy marca br.

Walory PKN Orlen od początku czerwca, kiedy osiągnęły lokalny szczyt w okolicach 73 zł., przebywają w krótkoterminowym trendzie spadkowym. Obecnie kurs akcji jest na poziomie nieznacznie powyżej 45 zł. i zmierza w kierunku dołka bessy z okresu Covidowej paniki, który został odnotowany na poziomie w okolicach 42 zł. Scenariusz bazowy na przyszłość zakłada zejście do tego poziomu, gdzie będziemy mieli do czynienia z mocnym wsparciem, które powinno wygenerować mocniejszy sygnał ze strony popytowej, którego skutkiem może być odrobienie części strat.

Notowania akcji PKN Orlen z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

We wtorek po godzinie 13, akcje Energi zyskują 10,64%, a cena jednej akcji wynosi 8,265 zł. Obrót na walorach spółki dochodzi do 9 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here