Naga MarketsPKN Orlen zamierza wybudować jednostkę HVO w Płocku za ok. 600 mln złWarszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – PKN Orlen uzyskał zgodę zarządu na budowę jednostki HVO (uwodornienia olejów roślinnych) na terenie zakładu produkcyjnego w Płocku, podała spółka. Rozpoczęcie produkcji w zakładzie planowane jest na połowę 2024 r.

„Moce produkcyjne instalacji wyniosą 300 tysięcy ton rocznie biodiesla lub biopaliwa lotniczego. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 600 mln zł. Zakończenie inwestycji i rozpoczęcie produkcji planowane jest w połowie 2024 roku” – czytamy w komunikacie.Zarząd spółki wyraził także zgodę na zawarcie z firmą Technik Polska umowy na budowę jednostki HVO w formule EPC dla zakresu ISBL.

Rada nadzorcza spółki wyraziła zgodę na realizację powyższego zadania inwestycyjnego, wskazano również.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

PKN Orlen zamierza wybudować jednostkę HVO w Płocku za ok. 600 mln złJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here