Naga MarketsPKN Orlen zainwestuje 12-12 mld zł w morskie farmy wiatrowe. Kurs przy wsparciu 80 złKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,74%. Akcje drożały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 82,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 81,58 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła około 30% wcześniejszej wyceny.


Kurs nadal przy 80 zł

Ostatnie dni nie przynoszą nagłego zrywu strony popytowej po nagłej przecenie. Może to świadczyć, że tym razem nie jest to techniczna przecena, która jest odbierana przez inwestorów jako okazja do tańszych zakupów. Powodem spadków było ogłoszenie wezwania na akcje Energii. Tu pojawiają się obawy, a wręcz niechęć inwestorów do tego, żeby firma inwestowała w energetykę, która nie cieszy się w ostatnim roku dobrą renomą na warszawskim parkiecie. Rynki nie najlepiej przyjęły chęć zaangażowania spółki w sektor energetyczny, oparty w dużej części na węglu, mimo że w późniejszych komunikatach prezes spółki broił się, że firma nie będzie wspierać górnictwa. Spoglądając na wykres tygodniowy, mamy jednak dominację po stronie podaży. Jak widać, na razie broni się wsparcie w rejonie 80 zł oparte m.in. o minima z 2018 roku. Zejście niżej będzie oznaczało kontynuowanie ruchu spadkowego trwającego od października 2017 roku. Wydaje się, że z uwagi na słaby sentyment do naszego parkietu i złe przyjęcie ogłoszonego wezwania, można liczyć na pewną korektę, aczkolwiek wydaje się, że negatywny sentyment do spółki może utrzymać się przez dłuższy czas.

pkn orlen 12.12.2019
Notowania PKN Orlen 12.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

12-13 mld pochłonie inwestycja w farmy wiatrowe na morzu

Wczoraj prezes firmy Daniel Obajtek powiedział w rozmowie z TVP, że szacuje koszt budowy morskich farm wiatrowych na 12-13 mld zł, a spółka przygotowuje się do bardzo dużego procesu inwestycyjnego. Dotychczasowe pracy dotyczyły m.in. badania dna czy poziomu wietrzności. Wyniki badań posłużą m.in. do przygotowania wstępnego planu rozmieszczenia turbin wiatrowych oraz określenia rodzaju i wielkości tych konstrukcji. Badany teren znajduje się około 23 km od linii brzegowej Polski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here