Naga MarketsPKN Orlen zaczyna ruch korekcyjny. Najbliższe wsparcie przy 83,50 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,71%. Akcje taniały o 2,44 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 87,14 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,65% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 87,60 zł.

Czas na korektę

Notowania Orlenu zaczynają wyhamowywać spory i dynamiczny wzrost z ostatnich tygodni. W sumie spółka zyskała od końca lipca niemal 33%. Ostatnie sesje wskazują na możliwość krótkiej korekty. Najbliższym wsparciem jest poprzedni szczyt. Możliwe więc, że kupujący ponownie zareagują w rejonie 83,50 zł.pkn orlen 22.10.2021
Notowania PKN Orlen 22.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Współpraca z Litwą

Zgodnie z porozumieniem z litewskim rządem, udział strony litewskiej w capeksie budowy instalacji pogłębionego przerobu ropy (ang. Bottom of a Barrel, BOB) w rafinerii w Możejkach na Litwie wyniesie 8,5%, czyli blisko 70 mln euro, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

“Zgodnie z porozumieniem z litewskim rządem, strona litewska dopłaci do capeksu 8,5%, czyli blisko 70 mln euro” – powiedział Obajtek podczas briefingu na terenie rafinerii w Możejkach. Ponadto strona litewska myśli też o przebudowie infrastruktury drogowej, dodał. “Pracujemy także nad skorzystaniem ze środków strukturalnych Unii Europejskich” – wskazał też prezes.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here