Naga Markets

PKN Orlen zaczyna odrabiać straty po 20% spadku od początku marcaKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,24%. Akcje taniały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 57,16 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,69% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 57,70 zł.

Słaby marzec

Notowania Orlenu spadły w marcu o ponad 20%. Obecnie na fali polepszenia sentymentu na szerokim rynku, kurs zaczyna odrabiać straty. Szersza tendencja nadal jest negatywna, dlatego należy liczyć się z problemami już w rejonie wcześniejszych dołków przy 61 zł.

Notowania PKN Orlen 23.03.2023

Dostawy z USA

PKN Orlen odebrał w terminalu w Świnoujściu pierwszą dostawę amerykańskiego LNG dostarczoną gazowcem “Lech Kaczyński” – pierwszym z ośmiu statków wyczarterowanych na na wyłączne potrzeby Grupy Orlen.

“To pierwsza dostawa LNG zrealizowana dziewiczym rejsem gazowca ‘Lech Kaczyński’. Drugi gazowiec – ‘Grażyna Gęsicka’ niebawem wyruszy w swój pierwszy rejs. Dwa kolejne gazowce odbierzemy do końca 2024 roku, a cztery ostatnie – do końca 2025 roku” – powiedział prezes Daniel Obajtek na terenie terminalu LNG w Świnoujściu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułDecyzja Banku Anglii wstrząśnie kursem GBP/USD. Danske Bank stawia na podwyżkę o 25 pb.
Następny artykułCoinbase otrzymuje zawiadomienie od SEC. Akcje firmy spadają, a jej CEO kpi z regulatorów
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.