Naga MarketsPKN Orlen zaczyna mocniejszą korektę? Najbliższy cel przy 50 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,69%. Akcje drożały o 2,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 46,64 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 2,03% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 46 zł. W sumie trwające od początku czerwca spadki pochłonęły już ponad 30% wcześniejsze wyceny.

Czas na korektę

Lepsze nastroje zawitały podczas poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie. Skorzystały z nich także mocniej przeceniono ostatnio spółki paliwowe. Kurs Orlenu spada nieprzerwanie od 8 czerwca i w tym czasie wystąpiła zaledwie jedna, nieco większa korekta. Teraz pojawia się szansa uniknięcia ponownego zejścia na minima z okresu wybuchu pandemii. Możliwe, że lepszy nastrój utrzyma się przez kilka dni i kurs Orlenu powinien wykonać solidną korektę, przynajmniej w rejon 50 zł.

pkn orlen 6.10.2020
Notowania PKN Orlen 6.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szukanie innowacji

PKN Orlen rozpoczął akcję Inventor Tech Day skierowaną do wynalazców z Polski oraz krajów Europy i Azji, podał koncern. Jej celem jest pozyskanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii. Akcja Orlen Inventor Tech Day wpisuje się w ogłoszony niedawno przez PKN Orlen plan stopniowego osiągania neutralności emisyjnej oraz wzrostu własnej aktywności w zakresie badań i rozwoju, zaznaczono.

“Inwestycje w nowoczesne technologie to jeden z naszych celów strategicznych. Są kluczem do rozwoju podstawowej działalności koncernu i skutecznej ekspansji na nowe obszary biznesowe. Chcemy być liderem transformacji energetycznej w Polsce i Europie Środkowej, a to obliguje nas do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Łącząc potencjał wynalazców z doświadczeniem PKN Orlen będziemy w stanie sprostać stojącym przed nami wyzwaniom biznesowym i środowiskowym” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Koncern zamierza pozyskać innowacyjne rozwiązania, które znajdą zastosowanie w kilkunastu obszarach badawczych, m.in: technologii wychwytu CO2, biopaliw II generacji, nowych rodzajów katalizatorów, biopetrochemikaliów, technologii wodorowych czy zielonej energii. Twórcy najciekawszych rozwiązań zyskają szansę na współpracę z koncernem, podano w materiale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here