Naga MarketsPKN Orlen z testem linii trendu. Ryzyko spadku do 70 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,44%. Akcje taniały o 1,86 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 72,52 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,59% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 74,22 zł.

Dynamiczna przecena

Notowania Orlenu nie są w stanie przeciwstawić się przecenie na szerokim rynku. Ostatnie dni upłynęły pod znakiem silnego spadku kursu. Patrząc na wykres widać, że niebawem pojawi się ryzyko przełamania linii trendu. Jeżeli tak się stanie, kolejnym przystankiem będą okolice 70 zł.orlen 21.09.2021
Notowania PKN Orlen 21.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dolina wodorowa

PKN Orlen objął rolę lidera w tworzeniu Mazowieckiej Doliny Wodorowej, do której będzie należeć 16 podmiotów mających już doświadczenie w rozwijaniu tej technologii, podała spółka. PKN Orlen będzie odpowiedzialny m.in. za powołanie doliny, określenie jej celów i przygotowanie strategii działania. „Podejmujemy działania biznesowe, które opierają się na jasno określonym celu: do 2050 roku będziemy koncernem neutralnym emisyjnie.

Mamy świadomość, że istotną rolę w procesie transformacji będzie odgrywał wodór, dlatego z determinacją rozwijamy tę przyszłościową technologię. Realizujemy ambitne projekty, m.in. w ramach międzynarodowego programu Hydrogen Eagle, dzięki którym staniemy się wiodącym producentem wodoru w Europie Środkowej. Mazowiecka Dolina Wodorowa to inicjatywa, która przyniesie wymierne korzyści koncernowi, a także polskiej gospodarce, stojącej przed wyzwaniem stworzenia nowego systemu energetycznego opartego o nisko- i zeroemisyjne źródła” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here