Naga MarketsPKN Orlen z ryzykiem spadku na poprzedni wierzchołek Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,45%. Akcje taniały o 0,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 87,44 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,84% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 89,10 zł.

Kontynuacja korekty

Słaba sesja na warszawskim parkiecie w środę, przełożyła się także na przecenę na akcjach Orlenu. Na wykresie widać, że podjęta była już próba zakończenia niewielkiej korekty. Obecnie jednak wydaje się, że realne jest ryzyko cofnięcia w okolice wsparcia przy 84 zł czyli na poziom poprzedniego szczytu.pkn orlen 28.10.2021
Notowania PKN Orlen 28.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Powstanie Mazowiecka Dolina Wodorowa

PKN Orlen podpisał list intencyjny, wspólnie z 24 innymi podmiotami, w sprawie utworzenia Mazowieckiej Doliny Wodorowej, podała spółka. Produkowany w niej wodór będzie wykorzystywany m.in. w transporcie, energetyce, gospodarce komunalnej i rolnictwie. Dolina Wodorowa to obszar odpowiadający regionom administracyjnym, na którym realizowane będą projekty związane z wykorzystaniem wodoru w różnych obszarach gospodarki.

Doliny, według strategii wodorowej UE, mają stać się spójnym elementem Europejskiego Ekosystemu Wodorowego. Zgodnie z projektem Polskiej Strategii Wodorowej, powstanie minimum pięć dolin wodorowych. Każda z nich stanie się centrum badań, rozwoju, doskonalenia i edukacji w zakresie wdrażania tej technologii w gospodarce. Obecnie trwają równoległe prace nad powołaniem łącznie pięciu dolin: podkarpackiej, śląskiej, dolnośląskiej, wielkopolskiej i mazowieckiej, będącej jednocześnie jednostką centralną, podkreślono.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd on line | kurs zl | notowania orlenu | notowania ropy wti | biomed cena akcji | notowania famur | analiza btc |Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here