Naga MarketsKoniec stycznia oficjalnie rozpoczyna sezon publikacji wyników spółek notowanych na polskiej giełdzie – tradycyjnie już zaczynamy od PKN Orlen, który opublikował rekordowe dane za 2017 rok. Czwarty kwartał okazał się jednak gorszy od trzeciego, w efekcie czego na akcjach spółki widoczna jest wyraźna przecena.

– Osiągnięte już kolejny rok z rzędu rekordowe wyniki Koncernu pokazują, że dzięki dobrze skonstruowanej i konsekwentnie realizowanej strategii, a także elastyczności w działaniach 
i trafnym decyzjom biznesowym, w pełni wykorzystujemy nasz potencjał. Co istotne nie zapominamy o ciągłym umacnianiu naszej pozycji konkurencyjnej. Inwestujemy w nowe aktywa produkcyjne oraz prowadzimy działania mające na celu efektywniejsze wykorzystywanie tych, którymi już dysponujemy. Przełom osiągnięty na Litwie oraz plan przejęcia pełnej kontroli nad Unipetrolem, są tego najlepszym przykładem. Chcemy dalej integrować nasze aktywa, tak aby w pełni wykorzystywać możliwe synergie i być bardziej odpornym na negatywny wpływ czynników makroekonomicznych – powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk netto grupy wyniósł 6,65 mld zł, wzrastając z poziomu 5,26 mld zł, na co złożyły się wyższe o ponad 15 mld zł przychody ze sprzedaży. Z punktu widzenia inwestorów najważniejsza są jednak wyniki za Q4 2017 i te niestety nie wypadały już tak dobrze. Grupa zarobiła 1,59 mld zł wobec 1,79 mld zł raportowanych w tym samym okresie rok wcześniej. Jest to wynik poniżej prognoz analityków ankietowanych przez PAP, które wskazywały na 1,64 mld zł.

W efekcie, sesja czwartkowa otwiera się z luką spadkową i cena powraca do istotnego poziomu wsparcia na wysokości 105,00. Jak widać, od początku grudnia notowania nie są w stanie opuścić zakresu konsolidacji pomiędzy wspomnianą strefą a 38,2% zniesienia Fibonacciego (114,00).

Wykres PKN dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here