Naga Markets

PKN Orlen z problemami na wsparciu przy 55 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas piątkowej sesji o około 5,72%. Akcje taniały o 3,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 54,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 3,98% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 55,06 zł.

Blisko wybicia wsparcia

Notowania Orlenu od początku września poruszają się w konsolidacji, jednak im bliżej końca miesiąca tym podaż zdaje się przejmować inicjatywę. Niewiele brakuje do trwałego wybicia wsparcia przy 55 zł, co będzie oznaczało pogłębienie tegorocznych minimów.

pkn orlen 26.09.2022
Notowania Orlenu 26.09.2022

Próba przejęcia w Niemczech

PKN Orlen jest zainteresowany przejęciem pakietu kontrolnego niemieckiej rafinerii PCK Schwedt, podał Reuters, powołując się na źródła w Warszawie i Berlinie. PKN Orlen poinformował ISBnews, że nie komentuje tych doniesień. “PKN Orlen jest zainteresowany przejęciem kontrolnego udziału w rafinerii PCK Schwedt, który Niemcy przekazali pod nadzór powierniczy, efektywnie pozbawiając kontroli rosyjski Rosnieft, poinformowały Reutersa źródła w Berlinie i Warszawie.

Warszawa informowała wcześniej w tym roku, że pozbawienie Rosjan własności rafinerii jest warunkiem potencjalnego zaopatrywania rafinerii w dostarczaną drogą morską ropę przez terminal w Gdańsku i polskie rurociągi, w celu zastąpienia ropy rosyjskiej” – napisał Reuters.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMabion z chwilowym odbiciem po przedłużeniu umowy z Novavax – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułKGHM bez aktywności popytu pod linią trendu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here