Naga MarketsPKN Orlen z próbą zakończenia korekty. Rekordowe wyniki powinny w tym pomóc Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,02%. Akcje drożały o 2,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 71,96 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 71,54 zł.

Doskonałe miejsce na odbicie

Notowania Orlenu od początku czerwca zaliczają niemal 19% korektę. To duża wartość jak na warunki w panującym trendzie wzrostowym. Obecnie cena reaguje jednak przy tegorocznej linii trendu oraz na wsparciu jakim jest poziom poprzedniego maksimum. Wszystko zaczyna wskazywać, że po dwóch słabych miesiącach, sierpień rysuje się dla spółki w bardziej korzystnych barwach.pkn orlen 29.07.2021
Notowania PKN Orlen 29.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rekordowe wyniki

PKN Orlen odnotował 2 226 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 4 350 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. „Rekordowy wynik Grupy Orlen udowadnia, że nasza wizja silnego multienergetycznego koncernu, opartego na kilku obszarach działalności, jest spójna, skutecznie realizowana i w pełni odpowiada na współczesne wyzwania branży oil&gas. W trudnym otoczeniu wypracowaliśmy lepsze wyniki niż w rekordowych latach 2015-2018, kiedy na rynku rafineryjnym panowało makroekonomiczne eldorado.

Dzięki temu mamy solidne podstawy finansowe do realizacji biznesowych celów. PKN Orlen, jako lider transformacji energetycznej, prowadzi obecnie największy w historii Koncernu program inwestycyjny, wzmacniając wszystkie obszary działalności. To procentuje – już każdy segment przynosi zyski i aktywnie wspiera realizowaną przez nas strategiczną wizję” – skomentował prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda datawalk | notowania famur | kurs kuny | giełda cdr | hrywna kurs | pgnig kurs akcji | kruk akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here