Naga MarketsPKN Orlen z próbą przełamania oporu przy 67,70 złKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,78%. Akcje drożały o 0,52 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 67,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,37% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 66,94 zł.

Walka o wybicie

Notowania Orlenu radzą sobie ostatnio całkiem nieźle. Widoczne na szerokim rynku pogorszenie nastrojów, praktycznie ominęło walory spółki. Od końca marca trwa powolna ale systematyczna zwyżka notowań. Obecnie kurs atakuje lokalny opór przy 67,70 zł czyli ostatnie wierzchołki. Wybicie powinno otworzyć drogę do górnej krawędzi kanału, a przynajmniej na szczyt z 11 marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 23.04.2021
Notowania PKN Orlen 23.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zgoda na przejęcie farm wiatrowych

PKN Orlen uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie trzech lądowych farm wiatrowych działających na Pomorzu, o łącznej mocy ok. 90 MW, podał koncern. Tym samym spełniony został jedyny warunek zawieszający transakcję z hiszpańskimi funduszami inwestycyjnymi. Po planowanej na kwiecień finalizacji transakcji Grupa Orlen będzie posiadała w Polsce 353 MW mocy zainstalowanych w energetyce wiatrowej, stając się czwartym co do wielkości graczem na tym rynku.

“Zgoda UOKiK na przejęcie przez PKN Orlen lądowych farm wiatrowych to ważny krok w budowie nowoczesnego koncernu multienergetycznego, z silnym segmentem energetycznym, opartym o czyste źródła wytwarzania. W strategii Orlen2030 zapowiedzieliśmy, że w ciągu dekady zamierzamy osiągnąć 2,5 GW w odnawialnych źródłach energii i już dzisiaj konsekwentnie realizujemy ten plan. To odpowiedź nie tylko na kwestie regulacyjne, ale też oczekiwania naszych klientów i akcjonariuszy” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotos | akcje pkn orlen | pkn akcje | bitcoin | notowania bitcoina |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here