Naga MarketsPKN Orlen z ponad 40% odbiciem. Popyt nadal nie słabnie Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,05%. Akcje drożały o 2,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 52,46 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,94 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 47,94 zł.

Orlen przełamuje opór

Notowania największej paliwowej spółki na warszawskim parkiecie mocno odbiły w ostatnich tygodniach. Ma to związek ze zmianą sentymentu p amerykańskich wyborach ale także z poprawą sytuacji na rynku ropy naftowej. Informacje o szczepionkach mocno oddziaływają na tę branżę, gdyż budzą nadzieję na szybką odbudowę popytu na paliwa. Na wykresie kurs wzrósł już o ponad 40% i popyt nadal nie słabnie. Droga na kolejny opór stoi więc otworem.

Conotoxia
Te artykuły również Cię zainteresują

pkn orlen 19.11.2020
Notowania PKN Orlen 19.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przygotowania do budowy morskich farm wiatrowych

PKN Orlen rozpoczął lądowe badania geologiczne na trasie przyłącza morskiej farmy wiatrowej, podała spółka. “Prowadzone prace pozwolą na wytyczenie podziemnej trasy kablowej wyprowadzającej moc z morza do stacji elektroenergetycznej, zlokalizowanej na lądzie. Pomiary zostaną wykonane w gminie Choczewo, na której terenie powstanie infrastruktura przesyłowa” – czytamy w komunikacie.

Na pierwszym etapie prac wykonane zostaną badania geofizyczne w technologii tomografii elektrooporowej. Ich wyniki pozwolą na wstępne rozpoznanie warunków gruntowych. W kolejnej fazie wykonane zostaną odwierty o głębokości do kilkudziesięciu metrów, z których pobrane zostaną próbki do analizy parametrów geotechnicznych. Równolegle prowadzone będą też badania geofizyczne na wodach płytkich Bałtyku. “Budowa farmy wiatrowej na Bałtyku jest jedną z kluczowych inwestycji przybliżających nas do strategicznego celu, osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Mimo trudnych warunków epidemicznych nie zwalniamy tempa i trzymamy się założonego harmonogramu. Do 2030 roku zainwestujemy ponad 25 mld zł w projekty, które umożliwią nam redukcję oddziaływania na środowisko i otwarcie na nowe modele biznesowe. Inwestując w zieloną energię, budujemy również pozycję Orlenu jako lidera transformacji energetycznej w Europie Środkowej” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here