Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,05%. Akcje drożały o 0,88 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 84,92 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 84,54 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła około 30% wcześniejszej wyceny.


Kurs odbija od wsparcia przy 80 zł

Kilka ostatnich sesji przyniosło zainicjowanie obicia po nagłym i potężnym złamaniu notowań na wieść o wezwaniu na akcje Energii. Tu pojawiają się obawy, a wręcz niechęć inwestorów do tego, żeby firma inwestowała w energetykę, która nie cieszy się w ostatnim roku dobrą renomą na warszawskim parkiecie. Rynki nie najlepiej przyjęły chęć zaangażowania spółki w sektor energetyczny, oparty w dużej części na węglu, mimo że w późniejszych komunikatach prezes spółki broił się, że firma nie będzie wspierać górnictwa. Co ciekawe, z komunikatów wynika, że być może nie jest to ostanie duże przejęcie spółki, co może wywoływać niepewność inwestorów. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że, na razie broni się wsparcie w rejonie 80 zł oparte m.in. o minima z 2018 roku. Ostatnie sesje pokazują nawet zainicjowanie obicia od tego poziomu. Końcówka roku i okres świąteczny nie powinien służyć większym ruchom ceny, dlatego wydaje się, że w najbliższym czasie spółka powinna powoli odrabiać straty.

Te artykuły również Cię zainteresują

Conotoxia
pkn orlen 18.12.2019
Notowania PKN Orlen 18.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe ratingi dla spółki

Przed kilkoma dniami pojawił się najnowszy rating dla spółki autorstwa Moody’s Investors Service. Agencja potwierdziła rating firmy na poziomie Baa2 oraz ocenę indywidualną na poziomie baa3. Perspektywa wszystkich ratingów została zmieniona na negatywną ze stabilnej. Perspektywa ratingów została zmieniona na negatywną ze stabilnej, odzwierciedlając intencję spółki w kwestii nabycia 100% kapitału jednej z największych polskich grup energetycznych – Energa, a jednocześnie PKN Orlen jest w trakcie przejmowania drugiej co do wielkości polskiej firmy rafineryjnej Grupa Lotos – argumentowano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here