Naga MarketsPKN Orlen z podobnym obiciem jak po wybuchu pandemii. Rośnie ryzyko korekty Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,74%. Akcje taniały o 1,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 60,22 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60,86 zł. Od końca października zwyżka sięga już 70%.

Porównywalne ruchy

Notowania spółki wzrosły w listopadzie o blisko 70%. Warto zauważyć, że odbicie po wybuchu pandemii w marcu doprowadziło do zwyżki o około 73%. Mamy więc dwa porównywalne ruchy, co może zwiększać ryzyko korekty listopadowego odbicia. Na wykresie nie mamy specjalnie silnego oporu na obecnym poziomie. Technicznie, mamy przestrzeń do zwyżki do około 72 zł. Biorąc jednak pod uwagę skalę odbicia i okres niższej zmienności końca roku, wydaje się, że ryzyko korekty można ocenić jako dość wysokie.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 15.12.2020
Notowania PKN Orlen 15.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne przejęcie

PKN Orlen przejmuje spółkę Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group – jednego z największych wydawców w Polsce, podał koncern. Spółka podkreśla, że transakcja ta wpisuje się w strategiczne plany PKN Orlen w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press, koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 mln użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów. Akwizycja jednej z największych grup wydawniczych w Polsce, w połączeniu z wykorzystaniem kompetencji i potencjału agencji mediowej Sigma Bis oraz spółki Ruch, umożliwi koncernowi stworzenie elastycznej, spersonalizowanej i kompleksowej oferty, która znacząco poprawi satysfakcję klientów, podkreślił Orlen.

PKN Orlen, zgodnie ze strategią do 2030 r., będzie rozwijał sprzedaż detaliczną poprzez rozwój nowoczesnych kanałów komunikacji, ekspansję sieci punktów odbioru paczek, digitalizację formatów sprzedaży oraz budowę platformy e-commerce w oparciu o sieć Ruch. Pozyskanie Polska Press wpisuje się w założenia tej strategii w szczególności w zakresie budowy zintegrowanej platformy usług cyfrowych w oparciu o bazę klientów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here