Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,58%. Akcje taniały o 0,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 85,72 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,10% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 85,34 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła około 30% wcześniejszej wyceny, a odbicie rozpoczęte na początku grudnia przynosi niespełna 13% wzrostu ceny.


Kurs nadal pod oporem 87 zł

Notowania spółki na początku nowego roku wyglądają słabo, kurs porusza się bokiem bez większej dynamiki. Nadal jednak podtrzymywane jest odbicie, do którego doszło na początku grudnia. Cieszy więc fakt, że silne spadki zostały powstrzymane. Cena cały czas nie jest w stanie przełamać kluczowego poziomu okolic 87 zł czyli czytelnej strefy oporu wyznaczonej na podstawie serii wcześniejszych dołków. Wprawdzie w połowie stycznie pojawiły się podwyższone obroty, jednak na razie nie idzie za nimi silniejszych ruch w górę, wybijający opór. Przypomnijmy, że nagła przecena to efekt ogłoszenia wezwania na akcje Energii, co wywołało obawy m.in. o to, że spółka może zaangażować się w inwestycje w branży górniczej.

pkn orlen 21.01.2020
Notowania PKN Orlen 21.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Obniżona rekomendacja

W ostatnich dniach upubliczniono najnowszą rekomendację DM BOŚ, wydaną 12 stycznia. W raporcie obniżono wycenę o 1 zł do poziomu 101 zł za akcję, podtrzymując zalecenie „trzymaj”. “Podtrzymujemy nasze negatywne nastawienie względem walorów PKN Orlen i chociaż nie uważamy, by były fundamentalnie drogie (silny spadek w ostatnich tygodniach), to dostrzegamy ograniczony zestaw pozytywnych bodźców, natomiast całkiem sporo czynników ryzyka” – napisano w raporcie. Prognoza zakłada, że w 2020 roku skorygowany zysk EBITDA spadnie do 7 mld zł z 9,76 mld zł przed rokiem, a przychody obniżą się do 109,2 mld zł ze 110,7 mld zł w 2019 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here