Naga MarketsPKN Orlen z niewielkim odbiciem. Cały czas blisko dołka z połowy marca Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,53%. Akcje drożały o 0,69 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 46,10 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 45,85 zł. W sumie trwające od początku czerwca spadki pochłonęły już ponad 30% wcześniejsze wyceny.

Słabość odbicia

Na fali lekkiej poprawy na szerokim rynku, doszło do odbicia notowań paliwowego giganta. Odbicie pozostawia jednak sporo do życzenia i absolutnie nie zmienia układu trendu spadkowego z jakim mamy do czynienia od 8 czerwca. Wydaje się więc, że cały czas realnym scenariuszem może być powrót ceny w rejony dołka z okresu wybuchu pandemii przy 42 zł.

pkn orlen 1.10.2020
Notowania PKN Orlen 1.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne wezwanie

PKN Orlen ogłosił wezwanie na 82 754 032 akcje Energi stanowiące 20% kapitału spółki, podał koncern. Jednocześnie koncern przekazał Enerdze żądanie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia ws. wycofania jej akcji z obrotu giełdowego. “Ułatwi to dalszą skuteczną integrację aktywów Grupy Orlen i Energa. Przyniesie też wymierne korzyści dla akcjonariuszy i inwestorów Grupy Orlen, którzy będą mogli w pełni korzystać z synergii płynących z połączenia” – czytamy w komunikacie.

Przedmiotem wezwania jest 82 754 032 zdematerializowanych akcji zwykłych na okaziciela serii AA Energi, o wartości nominalnej 10,92 zł każda, stanowiących 20% kapitału tej spółki. Cena akcji w wezwaniu została określona na 8,35 zł za sztukę, podano również. “Budujemy silny koncern multienergetyczny, który będzie mógł sprostać wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną Polski. Skuteczna integracja w ramach grupy jest kluczowa dla tego procesu, dlatego od początku zapowiadaliśmy chęć pozyskania 100% akcji Grupy Energa.

Pełna kontrola kapitałowa oznacza wymierne korzyści zarówno organizacyjne, jak i operacyjne. Nasze wezwanie to także odpowiedź na zgłaszane oczekiwania akcjonariuszy, którzy nie wzięli udziału w pierwszym wezwaniu. Ich zainteresowanie najlepiej świadczy o tym, że zaproponowane przez nas warunki były i nadal są optymalne i korzystne”- powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here