Naga MarketsPKN Orlen z najbliższym wsparciem przy marcowych minimachKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,44%. Akcje taniały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 48,30 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 49,22 zł. W sumie trwające od początku czerwca spadki pochłonęły już ponad 30% wcześniejsze wyceny.

Paliwa nadal w niełasce inwestorów

Notowania spółek paliwowych wyglądają bardzo słabo w ostatnich miesiącach i razem z sektorem bankowym, ciągną główne indeksy na coraz niższe poziomy. Wydaje się, że po za problemami na rynku ropy naftowej, w przypadku Orlenu, powodem spadków może być spora doza niepewności co do najbliższej przyszłości.

Chodzi tu o liczne przejęcia czy oczekiwanie na decyzje np. Komisji Europejskiej. Generalnie jednak budowa wielkiego koncernu i zapowiedzi pójścia w stronę zielonej energii, powinny w dłuższym okresie czasu spotkać się z pozytywnym odbiorem i być może w dłuższej, wieloletniej perspektywie czasu, kupowanie akcji na obecnych poziomach może przynieść części inwestorom zyski.

pkn orlen 11.09.2020
Notowania PKN Orlen 11.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Współpraca z PGNiG

PKN Orlen oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały list intencyjny w celu analizy możliwości realizacji wspólnych inwestycji: bloku gazowego CCGT w Ostrołęce o mocy ok. 750 MW netto do końca 2024 roku oraz rozwoju biogazowni (projekty), podały spółki w komunikatach.

Strony zakładają, że w przypadku pozytywnego wyniku analiz, wiążące projekty umów dotyczących współpracy zostaną opracowane do 30 października 2020 r. “Zakres projektów obejmuje budowę bloku gazowego CCGT w Ostrołęce o mocy ok. 750 MW netto do końca 2024 r. oraz prace analityczne oraz rozwojowe dotyczące produkcji biogazu z docelowym stworzeniem bazy technologicznej, naukowej, prawnej i ekonomicznej do stworzenia sieci biogazowni o mocy około 2,0-2,2 MW każda do końca 2025 r.

Wspólna inwestycja w projekt budowy bloku gazowo-parowego uzależniona będzie od dodatkowych uzgodnień ze stronami porozumienia z dnia 2 czerwca 2020 r.” – czytamy w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here