Naga MarketsPKN Orlen z kolejnymi inwestycjami. Na wykresie niewiele się dzieje Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,59%. Akcje drożały o 0,96 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 62,10 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 61,38 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 75% wzrost ceny.

  • Czekamy na informacje w sprawia przejęcia Lotosu
  • Na wykresie powolne spadki

Marazm na wykresie

Spoglądając na wykres dzienny widać, że od 8 czerwca cena akcji systematycznie, choć bez większej dynamiki, osuwa się na coraz niższe poziomy. Nadal na tle wcześniejszego dobicia, ten ruch można rozpatrywać w kategoriach korekty. Ostatnio cena spadła jednak poniżej lokalnego wsparcia przy 63 zł. To może oznaczać, że w przypadku słabszych sesji na warszawskim parkiecie, podaż doprowadzi do spadku w rejon ważniejszego poziomu przy 57,50 zł. W lipcu niewiele dzieje się na wykresie i mamy typowo wakacyjną zmienność. Możliwe, że kurs ożywi się bliżej końca lipca, kiedy poznamy raport za półrocze.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 14.07.2020
Notowania PKN Orlen 14.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowa inwestycja w Płocku

PKN Orlen rozpoczął budowę instalacji visbreakingu w rafinerii w Płocku. Inwestycja o wartości około 1 mld zł znacząco zwiększy uzysk produktów lekkich, czyli benzyny i oleju napędowego, podała spółka. Po zakończeniu inwestycji pod koniec 2022 roku, EBITDA koncernu ma wzrosnąć nawet o 415 mln zł rocznie. Prace inwestycyjne związane z instalacją visbreakingu zakończą się za 30 miesięcy, co oznacza, że produkcja z tej instalacji powinna ruszyć jeszcze w grudniu 2022 roku.

Równolegle będzie realizowana infrastruktura podłączenia visbreakingu do reszty rafinerii. W instalacji visbreakingu pozostałość próżniowa, która dotąd wykorzystywana była do produkcji ciężkich olejów opałowych czy asfaltu, będzie przetwarzana na produkty wysokomarżowe – benzynę i olej napędowy. Oznacza to, że rafineria będzie mogła prowadzić jeszcze bardziej pogłębiony przerób ropy naftowej, a tym samym uzyskiwać większe o kilka punktów procentowych ilości paliw z baryłki niż dotychczas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here