Naga MarketsPKN Orlen z dynamicznym wzrostem. Główny cel w rejonie 57,50 złKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wtorkowej sesji o około 6,20%. Akcje drożały o 2,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 49,79 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego we wtorek 0,77 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 47,94 zł.

Forex Club

Mocne odbicie

Notowania największej paliwowej spółki na warszawskim parkiecie mocno odbiły w ostatnich dniach. Podobne ożywienie mamy także w tym samy czasie na rynku ropy naftowej. Można to wiązać z informacjami o szczepionce firmy Pfizer. Przełożenie jest bardzo bezpośrednie, gdyż skuteczne ograniczenie pandemii oznacza szybszą odbudowę popytu na paliwa. Kurs Orlenu zatrzymał się przy 50 zł, gdzie może dojść do korekty. Głównym celem powinien być jednak opór przy 57,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 12.11.2020
Notowania Orlen 12.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Finalizacja przejęcia Ruchu

Przejęcie Ruchu przez PKN Orlen może zostać sfinalizowane, podał koncern. Postępowania układowe z wierzycielami Ruchu zostały wykonane, co zostało ostatecznie potwierdzone przez sąd – stanowiło to ostatni warunek do zamknięcia procesu. Wcześniej PKN Orlen otrzymał zgodę UOKiK na finalizację transakcji. Zostały również ustalone warunki jej realizacji pomiędzy zaangażowanymi podmiotami w ramach umowy inwestycyjnej.

“Prawomocne rozstrzygnięcie sądu otwiera nam drogę do zamknięcia transakcji przejęcia spółki Ruch. Zakładamy, że nastąpi to do końca tego roku. Od początku zależało nam na sprawnym przeprowadzeniu procesu i integracji aktywów z korzyścią dla działalności obu spółek i ich klientów. Mamy konkretny plan rozwoju spółki Ruch, który wzmocni segment detaliczny Grupy Orlen i umożliwi wdrożenie nowych rozwiązań. Jest on gotowy do realizacji. Jednym z nich będzie otwarcie punktów sprzedaży detalicznej i gastronomii w lokalizacjach poza stacjami paliw” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Zakładana strategia wpisuje się w trendy rozwoju sprzedaży detalicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Na tym rynku widoczna jest stabilizacja wzrostu konsumpcji paliw, przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencji w jakości obsługi, asortymencie, usługach oraz poprawie standardów operacyjnych. Analizy rynkowe przeprowadzone przez PKN Orlen wskazały na potencjał rozwoju formatu poza stacjami paliw z wykorzystaniem aktywów spółki Ruch, zaznaczono.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here