Naga Markets

PKN Orlen z dużą dynamiką wraca poniżej wsparcia przy 77 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,61%. Akcje taniały o 1,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 74,88 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,77% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 74,54 zł.

Mocne spadki

Notowania Orlenu z dużą dynamiką wróciły poniżej poziomu 77 zł, który w ostatnim czasie wydawał się być dość istotny. Głównym powodem załamania kursu w ostatnich dniach jest słaby sentyment do rynków akcji, wywołany m.in ryzykiem wybuchu wojny na Ukrainie. Wykres wskazuje na ryzyko powrotu ceny na grudniowe minima, choć dopóki się to nie stanie, cały czas może obowiązywać scenariusz z budową ruchu wzrostowego z okolic 70 zł.pkn orlen 26.01.2022
Notowania PKN Orlen 26.01.2022

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Program grantowy

PKN Orlen oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomią program grantowy NEON, czyli New Orlen, o łącznej wartości 200 mln zł na innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe, podał koncern. Program skierowany jest do konsorcjów jednostek naukowych i naukowo-przemysłowych. Rezultaty najlepszych prac znajdą zastosowanie w działalności koncernu.

Głównymi obszarami zainteresowania PKN Orlen są innowacyjne rozwiązania w zakresie produkcji i wykorzystania biomasy, dekarbonizacji, gospodarki obiegu zamkniętego oraz przemysłu 4.0. Pierwsza odsłona programu zostanie uruchomiona do końca marca br., poinformowano. Uczestnicy zakwalifikowani do programu NEON na realizację swoich pomysłów będą mieli cztery lata.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here