Naga MarketsPKN Orlen wyemitował obligacje serii D o wartości nominalnej 1 mld złPKN Orlen wyemitował 10 000 niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii D o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, podał koncern.

InvestCuffs

PKN Orlen wyemitował obligacje serii D

“Spółka może zdecydować o wprowadzeniu obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wcześniej PKN Orlen poinformował, że obligacje będą oprocentowane według stałej stopy procentowej, której wysokość będzie uzależniona od ratingu agencji ESG. Stopa procentowa dla pierwszego okresu odsetkowego wyniesie 2,875% w skali roku i w następnych okresach odsetkowych pozostanie na tym poziomie lub możliwa będzie jej zmiana o odpowiednio 0,1% lub 0,2% w skali roku w zależności od poziomu przyznanego ratingu ESG.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here