Naga MarketsPKN Orlen wyceniony na 75 zł. Na wykresie próba zakończenia korektyAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 stycznia, podnieśli cenę akcji PKN Orlen do 75 zł z 66 zł, podtrzymując zalecenie “kupuj”. Akcje spółki drożeją dzisiaj o niespełna 2%. Sytuacja na głównych indeksach jest korzystna i wydaje się, że spółka stoi przed szansą zakończenia korekty.

  • Rekomendacja kupna dla PKN Orlen z ceną docelową przy 75 zł
  • Kurs w górę o niemal 2% w ciekawym układzie technicznym

“Podwyższamy nasze prognozy finansowe i wycenę spółki po uwzględnieniu trzech czynników. Po pierwsze, oczekujemy wyższych premii lądowych niż oczekiwaliśmy wcześniej; po drugie, oczekujemy poprawy wyników segmentu petrochemicznego i, po trzecie, przyjęliśmy w modelu wyższe ceny gazu (efekt negatywny)” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, spółka podoba się analitykom także z punktu widzenia okazji krótkoterminowej.

“Przede wszystkim PKN daje dobrą ekspozycję na optymistyczne zachowanie światowych rynków akcji i na rosnące nadzieje na stopniowe opanowanie pandemii za pomocą szczepionek. Po drugie, walory spółki wydają się dobrą inwestycją krótkoterminową zważywszy na utrzymujący się trend w strategii rotacji sektorów (naszym zdaniem, tzw. akcje typu „value” mogą w dalszym ciągu zachowywać się lepiej niż tzw. akcje typu „growth” w najbliższym czasie)” – dodano.

W kanale wzrostowym

Na wykresie widać dzisiaj próbę odbicia przy dolnej krawędzi lokalnego kanału wzrostowego. Korekta jest już porównywalna z poprzednia, co może zwiększać szanse popytu. Oczywiście w przypadku udanego odbicia, najbliższym celem w ramach kanału będzie wyznaczenie nowego maksimum trendu zaczętego w końcu października.

orlen


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin aktualności | notowania ropy | nasdaq notowania | kurs lotosu | merkator akcje | kurs euro dolar |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here