Naga MarketsPKN Orlen wspiera zwyżkę indeksu WIG20, Wall Street z nowymi rekordamiCzwartek przyniósł kontynuację przewagi popytu na europejskich rynkach bazowych. Wsparciem dla inwestorów pozostaje przyspieszający proces szczepień oraz relatywnie atrakcyjniejsza wycena europejskich spółek, względem pozostałych rynków rozwiniętych. Dodatkowo na rynku akcji utrzymuje się trend rotacji do spółek cyklicznych, a to właśnie na Starym Kontynencie ich udział jest większy. Podczas wczorajszej sesji indeks Stoxx Europe 600 zanotował nowe historyczne poziomy.

PKN Orlen wspiera WIG20, Nasdaq100 zyskał wczoraj ponad 1,6%

Mimo mieszanych danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki, nowe rekordy zanotowały główne indeksy z Wall Street w tym technologicznych Nasdaq100, który zyskał ponad 1,6%. Z jednej strony lepsze od prognoz okazały się cotygodniowe dane z rynku pracy, gdzie liczba nowych wniosków dla bezrobotnych wyniosła 576 tys. osób względem 700 tys. zakładanych przez konsensus rynkowy. Wyższa od oczekiwań okazała się również marcowa sprzedaż detaliczna (+9,8% m/m vs +4,7% m/m prognoz). Z drugiej strony nieco słabiej od oczekiwań wypadła produkcja przemysłowa, która wzrosła o 1,4% względem lutego, gdy konsensus rynkowy zakładał wzrost o 1,6% m/m.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po środowym ponad 1,0% wznoście warszawskich blue chips, czwartek przyniósł stonowanie nastrojów. WIG20 zyskał 0,36% przy relatywnie niskich obrotach nie przekraczających 0,8 mld PLN, a notowania w największym stopniu wspierało KGHM oraz PKN Orlen. Z kolie po mocnej zwyżce na przełomie marca i kwietnia, ostatnie dni przynoszą słabsze zachowanie grupy średnich i mniejszych spółek, które podczas wczorajszej sesji straciły odpowiednio 0,10% oraz 0,04%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Poza porannymi danymi z Chin, które okazały się mieszane – w przypadku produkcji przemysłowej rezultaty okazały się słabsze od konsensusu, natomiast w przypadku sprzedaży detalicznej odczyt pozytywnie zaskoczył (34% r/r vs 28% r/r), w dniu dzisiejszym poznamy jeszcze marcowy odczyt inflacji konsumenckiej w strefie euro. Kolejne rekordy na Wall Street powinny sprzyjać dzisiejszemu handlu w Europie. Na GPW powinna się rozstrzygnąć walka o poziom 2020 pkt. na WIG20, co mogłoby w pozytywnym scenariuszu otworzyć drogę do zakończenia trendu bocznego. Jedocześnie krajowi inwestorzy będą w dniu dzisiejszym świętować 30-lecie warszawskiej giełdy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 index | kurs bitcoin wykres | akcje pgnig forum | forum giełdowe | biomed lublin akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here