Naga MarketsPKN Orlen wraca do wzrostów. Blisko szczyt z połowy grudnia Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,18%. Akcje drożały o 1,26 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 60,62 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 58,98 zł.

Powrót do wzrostów

Po dość znaczącej korekcie z połowy grudnia, już koniec zeszłego roku przyniósł odbicie. Jest ono kontynuowane także po świątecznej przerwie. Wczoraj kurs rósł, zbliżając się do maksimum z 14 grudnia. Wszystko wskazuje na to, że właśnie taki jest bazowy scenariusz. Cały czas mamy także antynomistyczną sytuację na notowaniach ropy naftowej. Głównym celem na dłuższy termin pozostaje kluczowy opór w rejonie 73 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 5.01.2021
Notowania PKN Orlen 5.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Odszkodowanie za skażoną ropę

Decyzji dotyczącej odszkodowania dla PKN Orlen za skażoną ropę z Rosji można się spodziewać w przyszłym roku, poinformował ISBnews prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
“Cały czas trwają rozmowy z rosyjskimi partnerami na temat odszkodowania za dostarczoną w 2019 roku skażoną ropę. W przyszłym roku można się spodziewać decyzji dotyczącej odszkodowania dla spółki za skażoną ropę” – powiedział Obajtek w rozmowie z ISBnews po briefiengu. Jak wskazał, Orlen dokonał wyliczeń poniesionych strat, również strona rosyjska ma swoje propozycje. “Sądzę, że zakończenie tej sprawy jest możliwe” – powiedział prezes PKN Orlen.

W grudniu 2019 r. PKN Orlen wystąpił do dostawców rosyjskich o odszkodowania za zanieczyszczoną ropę naftową. Dostawy rosyjskiej ropy rurociągiem “Przyjaźń” były wstrzymane od 24 kwietnia do 9 czerwca 2019 r., ze względu podwyższoną zawartość chlorków organicznych, które mogłyby w trakcie przerobu doprowadzić do uszkodzenia instalacji rafineryjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here