Naga MarketsPKN Orlen wraca do trendu wzrostowego. Kolejny cel przy 77 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,38%. Akcje drożały o 0,92 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 68,68 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 0,64% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 67,60 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 60% wzrost ceny.

Finax
  • Kurs Orlenu nadal w dobrej kondycji
  • Cena wychodzi ponad poprzedni szczyt
  • Kolejny cel w rejonie 77 zł

Kolejny cel przy 77 zł

Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji sprawiła, że także na warszawskim parkiecie mogliśmy obserwować kolejną falę wzrostów. Oczywiście skorzystały na tym spółki paliwowe, które na czas spowolnienia gospodarczego jawią się jako dosyć bezpieczny biznes. Na wykresie widać, że została zakończona trwająca dość długo korekta. Obecnie trwa próba trwałego wyjścia ponad szczyt z początku kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że odrabianie strat powinno być kontynuowane. Kolejny cel dla popytu mamy w rejonie 77 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 29.05.2020
Notowania PKN Orlen 29.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Powstaje multienergetyczny koncern

„Cała Europa fuzje ma już za sobą. Także w Polsce musimy budować silne narodowe koncerny, które będą mogły skutecznie konkurować na rynkach zewnętrznych, również w obliczu pojawiających się wyzwań związanych z globalnym kryzysem. Jedną z dróg, by wzmacniać firmy, a co za tym idzie polską gospodarkę, są fuzje i przejęcia” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w jednym z wywiadów, wskazując że pandemia nie zatrzyma połączenia firmy z Lotosem.

W jego opinii, tylko stabilne firmy, o mocnej pozycji, będą w stanie realizować duże inwestycje, które są Polsce bardzo potrzebne, a posiadanie kilku filarów działalności bardziej uodporni je na potencjalne kryzysy. Dlatego PKN Orlen konsekwentnie realizuje proces budowy silnego koncernu multienergetycznego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here