Naga MarketsPKN Orlen wchodzi na rynek chińskiPKN Orlen poinformował w komunikacie prasowym, że zamierza w drugiej połowie 2020 roku wejść na rynek chiński. Działalność ma być prowadzona przez firmę Orlen China, a jej działalność, będzie opierać się na początku w głównej mierze na sprzedaży olejów silnikowych. Do tej pory Spółka podejmowała podobne działania wykorzystując w tym celu zewnętrznych partnerów.

  • PKN Orlen rozpocznie własną działalność na rynku chińskim.
  • Spółka będzie funkcjonować jako Orlen China.
  • PKN Orlen traci w czwartek 1%, a kurs utrzymuje się na poziomie 63 zł.

Zobacz również: Biomed-Lublin zyskuje w czwartek 10%. Kurs przekroczył 8 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
Czerwiec słabszym miesiącem dla PKN Orlen

Podczas czwartkowej sesji, walory PKN Orlen zniżkują o nieco ponad 1%, a kurs wynosi 63,3 zł. Obroty na walorach spółki, nieco ponad godzinę przed zamknięciem notowań, przekroczyły 50 mln zł. co stawia ją obecnie na 5 miejscu w hierarchii najbardziej aktywnych. W zestawieniu przewodzi PZU, a obroty na walorach zbliżają się dużymi krokami do 70 mln zł.

W ujęciu średnioterminowym, walory PKN Orlen są obecnie na poziomie z końca lutego bieżącego roku. Wtedy cały rynek był mniej więcej w połowie drogi do marcowego minimum związanego z pandemią koronawirusa. Akcje paliwowego giganta, obecnego w 116 państwach na 6 kontynentach, spadły na moment poniżej 45 zł. a zatem do poziomu widzianego po raz ostatni w połowie 2016 roku. Do minimum z kryzysu w 2008 roku, gdzie kurs spadł poniżej 20 zł, zabrakło więc jeszcze bardzo dużo.

Notowania PKN Orlen z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zaistnienie na rynku chińskim będzie dla PKN Orlen w najbliższym czasie zapewne celem priorytetowym. O chińskiej inwestycji PKN Orlen więcej przeczytasz tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here