Naga MarketsPKN Orlen wchodzi na chiński rynek. Na wykresie trwa obrona lokalnego wsparcia Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,05%. Akcje drożały o 0,66 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 63,32 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,77% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,28 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 75% wzrost ceny.

  • PKN Orlen rozpocznie działalność przez spółkę w Chinach
  • Na wykresie trwa próba obrony lokalnego wsparcia

Wsparcie nadal bronione

Spoglądając na wykres dzienny widać, że spółka notuje dość słaby okres w ostatnim czasie. Mimo, że spadki nie mają wielkiej dynamiki i być może są tylko korektą, to jednak coraz ciężej wychodzi obrona poziomu poprzedniego dołka. Na razie wsparcie jest jednak utrzymywane i nadzieja na odbicie płynie ze polepszenia sentymentu na globalnych indeksach. Jeżeli jednak poprawa nastrojów nie będzie trwała, wydaje się, że kolejnym przystankiem będzie czytelne wsparcie w rejonie 58 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 2.07.2020
Notowania PKN Orlen 2.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Orlen wchodzi na rynek chiński

PKN Orlen planuje oficjalne otwarcie spółki Orlen China, która zajmie się bezpośrednią sprzedażą produktów Grupy Orlen na perspektywicznym chińskim rynku, w drugim półroczu 2020 roku, podał koncern. Pierwszy etap działalności obejmie sprzedaż olejów silnikowych, które do tej pory dystrybuowane były w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. Zmiana modelu sprzedaży ma pozwolić w ciągu najbliższych trzech lat wygenerować kilkukrotnie wyższy zysk operacyjny niż obecnie.

Orlen China będzie centrum kompetencji sprzedażowych (w tym e-commerce), marketingowych, logistycznych i spedycyjnych na rynku chińskim. Spółka będzie zarejestrowana w mieście Suzhou (prowincja Jiangsu) na wschodzie Chin. Na pierwszym etapie będzie prowadzić działalność w prowincji Jiangsu oraz prowincjach sąsiadujących. Prowincja Jiangsu, zamieszkiwana przez ponad 80 mln ludzi, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, z rozwiniętym przemysłem maszynowym, elektronicznym i samochodowym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here