Naga Markets

PKN Orlen walczy o obronę wsparcia przy 61 złKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,88%. Akcje taniały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 62,52 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,77% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,30 zł.

Słaby początek roku

Notowania Orlenu od początku nowego roku nie specjalnie cieszą się uznaniem rynków. Kurs została zatrzymany w ważnej strefie oporu przy 65 zł, jednak nie pojawia się tutaj reakcja podaży, która przesądzałaby powrót do spadków. Cały czas bronione jest lokalne wsparcie w rejonie 61 zł. Dopiero jego przełamanie, generowałoby sygnał sprzedaży.

pkn orlen 20.01.2023
Notowania PKN Orlen 20.01.2023

Nowe koncesje

PGNiG Upstream Norway i Lotos Exploration & Production Norge – spółki z Grupy PKN Orlen – uzyskały udziały w czterech koncesjach poszukiwawczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, przyznane w ramach corocznej rundy koncesyjnej, podał PKN Orlen. Łącznie Grupa Orlen posiada w Norwegii już 98 koncesji.

“Grupa Orlen dynamicznie rozwija swój potencjał w Norwegii, która jest dla nas kluczowym rynkiem zagranicznym, jeśli chodzi o działalność wydobywczą. Zakończony sukcesem udział spółek z grupy w corocznej rundzie koncesyjnej świadczy o wysokich kompetencjach pracowników koncernu, ponieważ norweskie władze przyznają koncesje tylko w odpowiedzi na najlepiej przygotowane wnioski” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułTauron z poprawą sentymentu. Możliwa próba wybicia oporu 2,33 zł
Następny artykułKurs EUR/PLN powyżej konsolidacji
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.