Naga MarketsW czeskim zakładzie produkcyjnym Unipetrol RPA w Litvinovie zakończono budowę instalacji Polietylenu 3 (PE3), podał PKN Orlen.

“Unipetrol RPA, s. r. o. dokonał odbioru drugiej części instalacji, wytwarzającej polietylen czarny (tzw. black compound line). W kwietniu 2020 roku dokonano odbioru pierwszej części instalacji, wytwarzającej polietylen naturalny (tzw. natural product line)” – czytamy w komunikacie.

Wybudowana instalacja PE3 ma docelowo wytwarzać łącznie 270 tys. ton polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) rocznie i zastępuje produkcję jednej z dwóch dotychczas działających jednostek produkcyjnych o mocy 120 tys. ton rocznie.

“Dzięki uruchomieniu nowej instalacji moce wytwórcze czeskiego zakładu produkcyjnego w Litvinovie wzrosną z 320 do 470 tysięcy ton polietylenu rocznie” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Całkowity koszt inwestycji planowany jest na ok. 9,6 mld CZK, podano także.

Unipetrol RPA, s. r. o. jest spółką należącą w 100% do Unipetrolu, w którym PKN Orlen posiada 100% udziału w kapitale zakładowym.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here