Naga MarketsPKN Orlen w korekcie. Cena zmierza do 55-56 zł? Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,01%. Akcje taniały o 0,62 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 60,76zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy lekko podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 60% wzrost ceny.

Finax
  • Notowania PKN Orlen tracą ponad 1%
  • Możliwa kontynuacja korekty do wsparcia w rejonie 55-56 zł
  • Przejęcie Energii na ostatniej prostej

Notowania w korekcie

Od 7 kwietnia na wykresie trwa łagodna korekta spadkowa. W ubiegłym tygodniu zaczęły także maleć dzienne obroty. Wydaje się więc, że można założyć, że jest to chwilowy spadek notowań o charakterze korekcyjnym. W ubiegłą środę pojawiła się próba odbicia, jednak tego dnia także mieliśmy dość niskie obroty i jak na razie sesja ta nie ma kontynuacji. Jeżeli kurs nadal będzie powoli spadał to wydaje się, że pierwsza szansa na odbicie może pojawić się przy lokalnym wsparciu 55-56 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 27.04.2020
Notowania PKN Orlen 27.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Porozumienie w sprawie przejęcia Energii

Orlen podpisał porozumienie ze Skarbem Państwa dotyczące planowanego przejęcia Grupy Energa. Przewiduje ono kontynuację strategicznych inwestycji gdańskiej grupy i utrzymanie polityki zatrudnienia zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie jej spółek. To kolejny ważny etap tworzenia silnego, multienergetycznego koncernu, który wzmocni pozycję konkurencyjną i finansową połączonych firm, bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w konsekwencji również polską gospodarkę, zapewnił Orlen.

W zawartym porozumieniu PKN Orlen zadeklarował, że po przejęciu kontroli nad Energą, jej strategiczne inwestycje nadal będą prowadzone. Porozumienie daje natomiast możliwość weryfikacji warunków ich kontynuacji, w szczególności może to dotyczyć budowy Elektrowni Ostrołęka C.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here