Naga MarketsPKN Orlen w kierunku 77 zł. Pośrednie przejęcie firmy Ruch Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,15%. Akcje drożały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 68 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 67,80 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 70% wzrost ceny.

  • Orlen pośrednio przejmie firmę Ruch
  • To kolejna akwizycja w ostatnim czasie
  • Na wykresie kolejny cel przy 77 zł

Kolejny cel przy 77 zł

Notowania spółki wyhamowały w ostatnich dniach w rejonie poprzedniego szczytu w rejonie 68 zł. Wydaje się, że tymczasowym powodem może być kwestia przejęcia Ruchu. Oczywiście bankrutującą firmę przejmie Alior Bank ale następnie wyemituje nowe akcje, których większość obejmie właśnie PKN Orlen. Transakcja nie ma dużego znaczenia w kontekście wielkości Orlenu, jednak przejmowanie owianego ostatnio złą sławą Ruchu, zapewne nie jest najlepiej odbierane przez akcjonariuszy. Na razie jednak nie pojawia się silniejsza reakcja podażowa, więc wydaje się, że o ile dobre nastroje na szerokim rynku się utrzymają, spółka powinna z czasem wrócić do wzrostów z kolejnym celem przy 77 zł.

pkn orlen 3.06.2020
Notowania PKN Orlen 3.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przejecie Ruchu

PKN Orlen otrzymał dziś zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na objęcie 65% akcji Ruchu, tj. większościowych udziałów, zaś pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank. PKN Orlen obejmie 65% akcji Ruchu i będzie większościowym inwestorem, odpowiedzialnym za rozwój spółki. Koncern planuje otwarcie punktów sprzedaży detalicznej i gastronomii w lokalizacjach poza stacjami paliw, co stanowi platformę do generowania synergii z Ruchem.

Przyniesie to korzyści w postaci poszerzenia bazy klientów, zapewnienia szerszej oferty i dostępności oraz synergii zakupów towarów i usług. Dodatkowo Alior Bank zobowiązał się do umorzenia wierzytelności Ruchu w wysokości 87,5 mln zł. Ponadto, warunkiem realizacji transakcji będzie prawomocne stwierdzenie przez sąd wykonania układów Ruchu z wierzycielami w ramach dwóch przyspieszonych postępowań układowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here