Naga MarketsKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas czwartkowej sesji o około 0,09%. Akcje drożały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 66,58 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 2,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 64,86zł. W sumie trwająca od początku roku przecena pochłonęła ponad 50% wcześniejszej wyceny.


Spowolnienie ruchu wzrostowego ale brak silnej reakcji sprzedających

Spoglądając na wykres spółki, można było obawiać się końcówki tygodnia przed rozpoczęciem okresu świątecznego. We wtorek doszło do oddania mocnego otwarcia i długi górny cień mógł zwiastować nadchodzącą korektę. Kolejne dni wypadły jednak bardzo słabo po stronie podażowej. W zasadzie trudno mówić o reakcji sprzedających. W zasadzie mieliśmy typowe zmniejszenie aktywności przed długim weekendem. Wydaje się, że słabość podaży w tym miejscu może oznaczać, że już po Świętach cena ruszy do góry z najbliższym celem w okolicach 71-72 zł.

pkn orlen 10.04.2020
Notowania PKN Orlen 10.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PKN Orlen nie zwalnia tempa

Mimo trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa, PKN Orlen obecnie nie planuje ograniczać planów produkcji, ani wstrzymywać bądź opóźniać inwestycji i akwizycji – poinformował w ubiegłym tygodniu prezes spółki Daniel Obajtek. Prezes poinformował, że zgodnie z planem realizowana jest sprzedaż zagraniczna, koncern nie rezygnuje również z przewidzianych na ten rok planów remontowych. Szef Orlenu nie chciał ujawnić, o ile spadła sprzedaż paliw na stacjach koncernu od czasu wybuchu pandemii, ale zapewnił, że firma nie ma planów zamykania lub ograniczania pracy stacji paliw.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here