Naga MarketsPKN Orlen w czerwcowej korekcie. Najbliższe wsparcie przy 77 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,28%. Akcje drożały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 80,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,59% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 79,70 zł.

Czerwiec w korekcie

Notowania Orlenu nadal odznaczają się wysoką formą, choć od początku czerwca kurs nie odnotował nowego maksimum. Pomaga w tym też lekkie schłodzenie nastrojów na rynku akcji. W obecnej korekcie, cena zareagowała przy wsparciu 77 zł, jednak odbicie było zbyt słabe. Możliwe, że kurs jeszcze raz przetestuje ten poziom. W negatywnym scenariuszu jego upadku, korekta mogłaby sięgnąć tegorocznej linii trendu przy 72 zł.pkn orlen 24.06.2021
Notowania PKN Orlen 24.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rusza program Hydrogen Eagle

PKN Orlen rozpoczyna program inwestycyjny Hydrogen Eagle zakładający budowę sześciu nowych hubów wodorowych, w tym trzech w Polsce, dwóch w Czechach oraz jednego na Słowacji. W ramach projektu planowana jest również budowa ponad 100 stacji tankowania dla transportu indywidualnego, publicznego i cargo, podał koncern. Realizacja programu, obejmującego Polskę, Czechy i Słowację, pozwoli Grupie Orlen osiągnąć do 2030 roku moce wytwórcze wodoru na poziomie ok. 50 tys. ton rocznie.

Program zakłada budowę sześciu nowych hubów wodorowych, w tym trzech w Polsce, dwóch w Czechach oraz jednego na Słowacji zasilanych przez odnawialne źródła energii, w tym realizację instalacji elektrolizy, do której energia elektryczna zostanie dostarczona z wykorzystaniem mocy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Łącznie docelowo moc instalacji elektrolizy zasilanych OZE wyniesie ok. 250 MW. Program obejmie także trzy innowacyjne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych w niskoemisyjny wodór, zlokalizowane w Płocku, Ostrołęce oraz w Czechach, jak również międzynarodową sieć ponad 100 stacji tankowania wodoru, podkreślono.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here