Naga MarketsPKN Orlen w coraz lepszej formie. Korekta odchodzi do historii Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,77%. Akcje drożały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 61,72 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60,42 zł.

Finax

Powrót do wzrostów

Przez niemal cały styczeń notowania największej w Polsce spółki paliwowej, podlegały wyraźnej korekcie. Spadki sięgały 14%, czyli bardzo porównywalnie do poprzedniego takiego ruchu. Wytrzymała jednak dolna krawędź lokalnego kanału wzrostowego. Mimo trudnych początków budowania odbicia, wydaje się, że kurs wraca do trendu wzrostowego. Cena wyraźnie wróciła ponad 60 zł i obecnie kurs powinien kierować się na ostatnie maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 10.02.2021
Notowania PKN Orlen 10.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wybór partnera morskiej farmy wiatrowej

PKN Orlen wybrał kanadyjską firmę Northland Power Inc. jako partnera branżowego przy realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, podał koncern. Współpraca zakłada przygotowanie, budowę i eksploatację farmy o mocy do 1,2 GW. Kanadyjska spółka obejmie w niej docelowo 49% udziałów. Rozpoczęcie budowy inwestycji planowane jest na rok 2023, a jej oddanie do użytku – na rok 2026. “Wybór partnera do realizacji morskiej farmy wiatrowej jest kamieniem milowym pionierskiego w skali regionu procesu inwestycyjnego.

Połączenie naszych lokalnych doświadczeń, wynikających z zaawansowanych prac przygotowawczych, z globalnym know-how Northland Power pozwoli nam szybko i efektywnie realizować kolejne etapy inwestycji. Cieszymy się, że pozyskaliśmy partnera, którego model biznesowy i wizja transformacji energetycznej pokrywa się z długofalowymi planami Grupy Orlen. Nasza współpraca to ważny impuls rozwojowy dla branży offshore, w tym polskich przedsiębiorstw, które będą uczestniczyć w łańcuchu dostaw” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here