Naga MarketsPKN Orlen w ciągu roku podwoił liczbę stacji paliw na rynku słowackim do 20PKN Orlen zwiększył liczbę stacji paliw na rynku słowackim do 20, podał koncern. Po otwarciu dwóch nowych obiektów pod marką Benzina-Grupa Orlen na rynku słowackim klienci mogą korzystać z oferty Stop Cafe w 13 lokalizacjach. Kolejne 7 zostanie zmodernizowane i dostosowane do standardów Grupy Orlen w 2021 r.

“Zgodnie z zapowiedziami do końca tego roku podwoiliśmy liczbę posiadanych stacji na Słowacji. Wyniki sprzedaży pokazują, że sieć Grupy Orlen cieszy się zaufaniem kierowców i ma duży potencjał wzrostu. Koncentrujemy się na dalszym rozwoju, aby osiągnąć pozycję jednego z liderów sprzedaży detalicznej na Słowacji. Nasze działania wpisują się w założenia strategii Grupy Orlen do 2030 r., w której mocno stawiamy na dalszy dynamiczny rozwój tego segmentu” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa Orlen weszła na słowacki rynek detaliczny w kwietniu 2019 r.

Grupa Orlen weszła na słowacki rynek detaliczny w kwietniu 2019 r. Podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty m.in. napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne. Aktualnie słowaccy kierowcy korzystają ze stacji paliw Grupy Orlen zlokalizowanych w obszarach miejskich w Malackach, Holicach, Lužiankach, Šelpicach, Šuranach, Strečnie, Tesárských Mlyňanach, Senec, Ružomberok, Byteč, Dunajská Streda i od niedawna również w Trebaticach koło Piešťany i w Kysucké Nové Mesto. Kolejne obiekty, po niezbędnych modernizacjach i remontach, będą dostępne dla słowackich kierowców w 2021 roku.

“Najszybciej rosnącym segmentem sprzedaży na stacjach paliw Benzina – Grupa Orlen jest oferta gastronomiczna, której wolumeny w Czechach wzrosły przez ostatnie osiem lat o 320%. Cieszy się ona również dużym zainteresowaniem wśród kierowców na Słowacji. Dodatkowo, na otwartej właśnie stacji w Trebaticach mogą oni dodatkowo skorzystać z nowoczesnej i ekologicznej myjni samochodowej” – podano także.

Grupa Orlen dysponuje największą w Europie Środkowo-Wschodniej siecią ponad 2 840 stacji paliw, zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji i na Litwie. Na koniec III kwartału 2020 roku w ramach sieci funkcjonowało ponad 2 181 punktów gastronomicznych Stop Cafe oraz star Connect, w tym blisko 592 sklepów convenience pod marką O!Shop.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here