Naga Markets



PKN Orlen w bardzo płaskim ruchu korekcyjnym Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas środowej sesji o około 0,20%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 87,58 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w środę 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 87,86 zł.

Nadal w korekcie

Notowania Orlenu od połowy października poruszają w płaskim układzie korekcyjnym. Nie widać większego zaangażowania strony podażowej i przecena jak dotąd nie wyrządza znaczących szkód trendowi wzrostowemu. Taki kształt korekty wskazuje na nadal pozytywny sentyment do spółki. Najbliższym wsparciem są okolice wcześniejszego szczytu przy 84 zł.



pkn orlen 12.11.2021
Notowania PKN Orlen 12.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne inwestycje

Orlen Południe – spółka z Grupy Orlen – podpisała z firmą AB Industry umowę na budowę w Trzebini instalacji do produkcji i destylacji UCO FAME, która z olejów posmażalniczych i tłuszczów zwierzęcych będzie produkować 30 tys. ton estrów drugiej generacji oraz 7 tys. ton gliceryny technicznej rocznie, podał PKN Orlen. Inwestycja o wartości 127,5 mln zł zostanie zrealizowana w I kwartale 2023 roku.

“Rozwijamy biznes w sposób zrównoważony, dostrzegając rosnące znaczenie nowoczesnych technologii w budowaniu przewag konkurencyjnych. Instalacja do produkcji i destylacji surowców alternatywnych UCO FAME zwiększy podaż biokomponentów drugiej generacji, na czym skorzysta środowisko naturalne” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.



Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here