Naga MarketsPKNPKN Orlen utworzy własny akcelerator startupów Orlen uruchomi własny korporacyjny akcelerator, dla młodych spółek technologicznych, w celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii, podał koncern.

PKN Orlen rozszerza swoją działalność

Do tej pory PKN Orlen, dzięki udziałowi w programach akceleracyjnych, takich jak: Pilot Maker Elektro ScaleUp czy Space3ac Scale Up II, zweryfikował około 1000 rozwiązań oferowanych przez startupy, część z nich wdrażając komercyjnie. W celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii, koncern zdecydował się na utworzenie własnego akceleratora, poinformowano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W ciągu ostatnich dwóch lat PKN Orlen brał udział w zewnętrznych programach akceleracyjnych, których założeniem było połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami koncernu, w takich obszarach jak elektromobilność, bezpieczeństwo, sprzedaż detaliczna, logistyka oraz HR. Pozytywne doświadczenia związane z akceleracją młodych spółek technologicznych sprawiły, że PKN Orlen podjął decyzję o powołaniu własnego korporacyjnego akceleratora” – czytamy w komunikacie.

W celu sprawnego powołania akceleratora, PKN Orlen, w ramach postępowania RFP, poszukuje partnera posiadającego międzynarodowe doświadczenie i sieć kontaktów z polskimi i zagranicznymi organizacjami należącymi do ekosystemu startupów. Podmiot ten będzie pełnił rolę operatora korporacyjnego akceleratora koncernu, wynika także z materiału.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here